Oficjalna Strona Rodziny MIKRUTÓW  


            Od pewnego czasu można zauważyć coraz większe zainteresowanie historią własnej rodziny. Wiele osób pragnie zgłębić wiedzę o swojej rodzinie nie tylko do 1-2 pokoleń wstecz, co jest łatwe do uzyskania od starszych żyjących członków rodziny, ale sięga jeszcze dalej, na ile pozwalają na to dokumenty, którymi głównie są księgi kościelne tj. akty urodzin, ślubów i zgonów. Na ich podstawie można zdobyć dane najdalej z końca 18 wieku, gdyż przeważnie od tego czasu są zapisy.
            A więc można mieć wiedzę o rodzinie z okresu ponad 200 lat. Jest to zajęcie bardzo pracochłonne, ale ciekawe i warto je podejmować. Podjęliśmy się trudu zgłębienia wiedzy o historii naszej rodziny tj. Mikrutów.
            Poświęciliśmy tej sprawie wiele czasu, a nawet lat, gdyż zagadnienie nie zawęziliśmy stricte do imion i dat, ale rozszerzyliśmy o inne aspekty, m.in. staraliśmy się dociec pochodzenia nazwiska, a także jego popularności w Polsce i w świecie. A to już może interesować nie tylko członków naszej najbliższej rodziny, ale także innych o tym nazwisku, których los rzucił nie tylko po Polsce, ale także w Świat.
            Myślimy, że jest wiele osób (nie tylko tych noszących nazwisko Mikrut) które zajmują się genealogią rodziny. Bardzo chętnie nawiążemy kontakt, celem wymiany informacji z tego zakresu

W & M MIKRUT            
marek@mikrut.com.pl       
 

Ostatnia aktualizacja : 24.11.2003r